Projektując i aranżując przestrzeń wokół domu nie można zapomnieć o ogrodzeniu. Drewniane ogrodzenia idealnie pasują do ogrodu i współgrają z roślinami. Ogrodzenia z drewnianych paneli maja elegancki wygląd, są trwałe a dodatkowo łatwo się montuje takie ogrodzenie.   

Oferta ogrodzeń z drewna

Oferta ogrodzeń z drewna jest bardzo szeroka a to za sprawą coraz większej mody na detale ogrodowe wykonane z naturalnych materiałów.

Ogrodzenia drewniane produkuje się z drewna poddawanego specjalnemu procesowi suszenia, przez co jeszcze przed właściwą obróbką eliminowane są wadliwe deski ogrodzeniowe.

Ogrodzenia z drewna mogą mieć tak fantazyjne wzory iż swoją stylistyka przypadną do gustu zarówno tradycjonalistom jak i osoba chcącym mieć nowoczesne ogrodzenia.

Nowoczesne ogrodzenia drewniane mają łączniki ze stali nierdzewnej dzięki czemu podczas opadów atmosferycznych na powierzchni ogrodzenia nie powstają nieestetyczne zacieki z rdzy.

W celu poprawy stabilności konstrukcji ogrodzenia oraz poprawy jego jakości na każdym z łączeń czopowych stosuje się wkręty nierdzewne. Natomiast wszystkie elementy łukowe ogrodzenia wykonane są z warstwowo klejonego drewna.

Każde ogrodzenie z drewna jest zaimpregnowane albo to impregnatem solnym lub też bezchromowym. Zazwyczaj ogrodzenia drewniane można nabyć w kolorach tj. mahoń, teak, cream, zieleń i pinia.

Chociaż rozpiętość cenowa ogrodzeń drewnianych jest dość spora to przy zakupie warto się zastanowić czy nie wybrać ogrodzenia z wyższej półki. W  przyszłości bowiem tanie w zakupie ogrodzenia mogą okazać się bardzo kosztowne w eksploatacji.

Wybierając ogrodzenia z drewna warto także zwrócić uwagę na jaki czas producent udziela gwarancji.