Montaż sztachet plastikowych typu “Korner”

Poniżej zamieszczamy instrukcję montażu ogrodzeń budowanych z wykorzystaniem sztachet PCV typu “Korner”.

 

Aby odpowiednio zamocować sztachetę należy użyć nitów lub wkrętów. Przed mocowaniem należy, zachowując odpowiednią staranność, przewiercić sztachetę w miejscach oznaczonych na rysunku wiertłem o średnicy odpowiadającej mocowaniu (zalecana średnica to 4 do 5 mm).

W przypadku gdy sztachety montowane są do ogrodzenia “od tyłu” należy nawiercić miejsce montażu na odpowiednią odległość.

Z kolei do montażu przedniego za pomocą śrub, krętów lub innych łączników należy używać elementów płasko przylegających do sztachet.

W PRZYPADKU, GDY ROZSTAW MIEJSC PRZEZNACZONYCH DO MOCOWANIA NIE ODPOWIADA PAŃSTWA WYMAGANIOM, ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ MOCOWANIA SZTACHET W DOWOLNYM MIEJSCU, PRZY WYKORZYSTANIU PLASTIKOWYCH PODKŁADEK DYSTANSOWYCH.

 

Tabela odległości mocowania sztachet zależne od długości sztachety

Długość sztachety a b c
80 cm 18,5 cm 43,5 cm 18 cm
90 cm 23 cm 43,5 cm 23,5 cm
100 cm 25 cm 50 cm 25 cm
120 cm 30 cm 60 cm 30 cm

 

Przeciętna ilość sztachetek na metr bieżący płotu wynosi:

  • 8 sztuk (dla wzorów A-D)
  • 9 sztuk (dla wzoru E)
  • 7 sztuk (dla wzoru F)

 

Instrukacja montażu sztachet Korner wzór D+

W celu montażu należy przewiercić sztachetę w dwóch miejscach wzdłuż środka sztachety. Otwory powinny mieć średnicę minimalnie większą od średnicy śruby, wkręta lub innego łącznika.

Do montażu należy używać łączników płasko przylegających do sztachety (zalecamy śruby zamkowe).

Łącznik przykręcamy do momentu aż poczujemy lekki opór (wkręcamy z wyczuciem, nie zaleca się stosowania łączników stożkowych itp, do montazu sztechet z wzoru D+ nie stosuje się także nitów).

 

Instrukacja montażu sztachet Korner wzór A i C klejone

Sztachety montujemy przy pomocy wkrętów od tyłu w miejscach specjalnie wzmocnionych. Przed przykręceniem wkrętów dokładnie odmierzamy długość jaką możemy wkręcić w sztachetę i nawiercamy ją wstępnie (w przypadku wkrętów samogwintujących możemy pominąć nawiercanie).

 

W doborze odpowiedniej ilości sztachet na ogrodzenie pomoże nasz kalkulator ogrodzeń