Montaż altany ogrodowej

Nasze altany ogrodowe z systemu Exclusive można złożyć samodzielnie. Nie potrzeba w tym celu zatrudniać ekipy monterskiej. Poniżej prezentujemy jak wykonać montaż pawilonu ogrodowego kwadratowego krok po kroku.

 

Instrukcja w formacie PDF

 

1. Montaż tulei ziemnej

Wyznaczanie

Zaznaczyć należy punkty krańcowe AB=2873mm, AD=2873mm w których zainstalowane zostaną tuleje ziemne pod montaż słupków pawilonu.

Należy skontrolować przed montażem tulei ziemnej czy oznaczone na terenie wymiary zgadzają się z wymiarami pawilonu.

Montaż tulei ziemnej

W przygotowanym wcześniej do montażu miejscu ( punkt A ) należy ręcznie powbijać w grunt tuleję ziemną., a następnie za pomocą młotka i kołka drewnianego osadzamy tuleję do poziomu gruntu.

Wyrównywanie

Następnie założoną tuleje poziomujemy przy użyciu poziomicy, poprawiając ewentualną rozbieżność w poziomie.

Zakładamy następne tuleje w punktach B, C, D zgodnie, postępując tak jak w przypadku tulei.

2. Montaż boków

Po założeniu tulei należy nałożyć na nie słupki [1]. Dodatkowo należy pospajać tuleje z słupkami [1] wkrętami 3,9×19 i nakryć rozetkami. Później przez poprzeczki [3] i [4] (po dwa komplety) należy przełożyć po dwie poprzeczki [2]. Tak pospajane poprzeczki należy wsunąć w wcześniej zamontowane słupki. Ostatnią czynnością jest montaż kratek za pomocą wkrętów 3,9×35 i rozetek ozdobnych.

 

3. Montaż krokwi

Po złożeniu krokwi w środkowy słupek należy je z blokować profilem 22 x 38 a, następnie po założeniu na boki należy poskręcać za pomocą śruby fi. 8 i podstawić pod sam środek pawilonu kawałek deski na czas montażu dachu.

 

4. Montaż dachu I

Po zbudowaniu krokwi należy przejść do montowania 1-go rzędu panela (wkręty 3,9×35).

Po założeniu 1-go rzędu panela (wkręty 3,9×35) należy kontynuować montowanie paneli po obwodzie dachu.

5. Montaż dachu II

Podczas montażu2-go rzędu panela należy złączyć go z poprzeczką [2] za pomocą łącznika środkowego, po czym należy rozpocząć montaż następnych rzędów paneli

 

6.Wykończenie

Po założeniu paneli należy przejść do zakładania listew maskujących na łączeniu paneli dachowych wkrętami 3,9×49 z rozetkami ozdobnymi, następnie montujemy czapkę, i na koniec dookoła dachu nakładamy profil U po dokładnym przycięciu kąta na łączeniach zgodnie z numeracją A-A, B-B, C-C, D-D.

Ostatnią czynnością jest przykrycie od spodu słupka 127×127 z czapką zwykła i zaślepienie krokwi zaślepkami.

Tagi:

  • https://ogrodzeniaplastikowe info/montaz-pawilonu-ogrodowego/