Ogrodzenie ogrodu jest bardzo ważnym wyborem. Ma nie tylko wyznaczać granice naszej posesji ale też zapewniać odrobinę prywatności. Z tego tez powodu wielu z nas decyduje się posadzić żywopłot albo iglaki wzdłuż linii ogrodzenia. Jednakże można tez wybrać eleganckie pełne ogrodzenia które ozdobią nasz ogród.

Pełne ogrodzenia z plastiku

Pełne lite ściany ogrodzenia zazwyczaj kojarzą się z brzydkimi betonowymi ogrodzeniami. Na rynku dostępne są też eleganckie, pełne ogrodzenia z plastiku. Można zamówić gotowy zestaw z serii Exclusive przy czym te ogrodzenia są dostępne tylko w białym kolorze. Dla pasjonatów bardziej “naturalnych” wzorów czyli przypominających drewno idealne będą profile Everwood. Z nich bowiem można stworzyć zarówno pełne ogrodzenia jak i ażurowe wykonane ze sztachet pionowych lub poziomych. W większości przypadków wyżej wspomniane modele ogrodzenia doskonale się sprawdzą ale co w przypadku gdy sąsiadujemy z głośną fabryką albo dokuczliwymi sąsiadami?

Wyciszające ogrodzenia akustyczne

Do zadań specjalnych w zakresie redukcji hałasu powstały ogrodzenia akustyczne. Te plastikowe ogrodzenia dźwiękoszczelne są nie tylko bardzo estetyczne ale także pomogą pozbyć się hałasu np. dobiegającego z pobliskiego placu zabaw czy rozrywkowego sąsiada. Dostępne kolory ogrodzenia pozwalają wybrać coś dla siebie a wytłumienie hałasu znacząco podnosi poziom osiąganego relaksu w ogrodzie.

Tagi:

  • https://ogrodzeniaplastikowe info/ogrodzenia-akustyczne-idealne-do-ogrodu/
  • Płot pcv