Województwo podkarpackie leży na południowym wschodzie Polski.

Jest województwem przygranicznym, sąsiaduje z Ukrainą i Słowacją. Na Podkarpaciu istnieją drogowe i kolejowe przejścia graniczne w Korczowej, Medyce, Przemyślu, Krościenku i Werchracie. Województwo podkarpackie zajmuje 17.844 km2, stanowiąc 5,7% powierzchni Polski, istnieje 21 powiatów ziemskich i 4 grodzkie oraz 160 gmin. Największe miasto województwa to Rzeszów, będące jednocześnie jego stolicą. Dużymi miastami Podkarpacia są Przemyśl, Stalowa Wola, Mielec, Tarnobrzeg, Krosno, Dębica, Jarosław i Sanok. Podkarpacie ulokowane jest w obszarze 4 krain geograficznych, tj. Kotliny Sandomierskiej, środkowych i południowych Karpat, Roztocza oraz Wyżyny Lubelskiej. Urozmaicona rzeźba terenu różnicuje klimat oraz faunę i florę. Znaczącym potencjałem województwa jest dogodne położenie geopolityczne, u zbiegu granicy z Ukrainą i Słowacją. Dzięki temu możliwa jest transgraniczna współpraca społeczno- gospodarcza, kulturalna i turystyczna. Znaczeniem dla województwa jest czyste środowisko naturalne, przyrodnicze bogactwa regionu, lecznictwo uzdrowiskowe oraz wielowątkowe dziedzictwa kulturowe, np. obiekty sakralne: kościoły i cerkwie, Szlak Architektury Drewnianej, Szlak Gniazd Rodowych Lubomirskich, Szlak Dobrego Wojaka Szwejka, Szlak Forteczny czy Szlak Naftowy. Ważnym jest także lotnisko regionalne w Jasionce, tj. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka, z którego wykuje się rejsy krajowe do Warszawy czy m.in. do Londynu, Bristolu, Dublina i Nowego Jorku. Duże znaczenie ma także sieć lotnisk lokalnych (np. w Mielcu czy Krośnie).

Ogrodzenie jest otoczeniem działki lub terenu za pomocą urządzenia ochronnego

(np. płotu, muru czy żywopłotu), mającym za zadanie ochronić przed dostępem osób trzecich lub zwierząt niemających prawa wstępu. Do podstawowych warunków, jakie powinno spełniać ogrodzenie w myśl przepisów prawa budowlanego należy to, iż ogrodzenie nie powinno zagrażać bezpieczeństwu ludzi i zwierząt, na wysokości mniejszej niż 1,8 m nie należy pozostawić ostro zakończonych elementów, drutów kolczastych, czy np. tłuczonego szkła. Ponadto bramy i furtki w ogrodzeniu nie powinny otwierać się na zewnątrz działki.

Nowoczesnym rozwiązaniem wśród ogrodzeń są ogrodzenia pcv podkarpackie. Swą nowością cieszą się także na Podkarpaciu. Wyglądają atrakcyjnie, są stabilne i wyjątkowo odporne. Ogrodzenia nowoczesne podkarpackie oferują niezwykle długą żywotność przy bardzo korzystnej cenie kupna. Zastosowanie sztachet plastikowych jest korzystne przy budowie płotów. W ich przypadku pomija się pracochłonną konserwację, nie nasiąkają, nie gniją, są odporne na wpływ warunków atmosferycznych, pleśnie, grzyby i pasożyty. Sztachety z tworzyw sztucznych uzyskuje się z odzysku. W łatwy sposób można je przyciąć, nawiercić i obrobić narzędziami do metalu czy drewna. Cechą dodatnia ogrodzeń z PCV jest odporność na faktory aury, tj. nie spalają się ani nie deformują podczas upałów, nie pękają na mrozie. Białe sztachetki plastykowe nie bledną od promieni słonecznych, nie niszczą się pod naciskiem silnego wiatru. Ogrodzenie plastikowe to nowoczesne, ciekawe i zarazem praktyczne rozwiązanie.

Tagi:

  • https://ogrodzeniaplastikowe info/ogrodzenia-pcv-podkarpackie/